Pierderea lui Clippers în fața lui Suns pune la îndoială speranțele de campionat NBA

Kawhi Leonard și Paul George s-au apropiat de mijlocul terenului înainte de startul de duminică seara pe arena Crypto.com, unul fidel, celălalt pe punctul de a vorbi. Vedetele Clippers au fost rugate să se adreseze mulțimii înainte de primul meci al echipei, iar George a fost scurt când Leonard a dat din cap.
După cum sa văzut de-a lungul zilei de duminică, Clippers s-au luptat să țină pasul cu Phoenix în înfrângerea cu 112–95, iar în Game 2, Clippers au trebuit să răspundă la câteva întrebări înainte de a visa la un campionat.
Deși Reggie Jackson și-a început al treilea joc la rând, John Wall a deschis al treilea sfert cu un loc de start, iar Wall aproape l-a egalat pe Jackson în câteva minute.
Paul George a terminat cu 40 de puncte fără Kawhi Leonard și John Wall, iar Clippers și-au întârziat punctul culminant într-o victorie asupra Sacramento Kings.
Cum se echilibrează Clippers folosind centrul de start Ivica Zubac cu frecvența de a-l înlocui cu o echipă mai mică? Folosind pucurile mari tradiționale pe tot parcursul jocului, Phoenix i-a sufocat pe Clippers pentru recuperări din prima repriză pentru a lua un avans de 20 de puncte, titularul lor Deandre Ayton smulgând odată cu succes mingea lui Jackson.
Poate cel mai important, este acesta un exemplu de oboseală rapidă, sau Clippers nu țin cont de instrucțiunile de extrasezon ale antrenorului Tyrone Liu conform cărora, în ciuda talentului lor, nu vor da tot ce e mai bun dacă nu dau totul?
„Nu poți începe jocul așa, mai ales dacă vrei să începi cu o mentalitate defensivă”, a spus Liu. „Nu există nicio scuză pentru a juca spate la spate. Toată lumea joacă spate la spate. Trebuie să devenim mai buni.
John Wall spune că se simte bine fizic și joacă bine, „cu excepția aruncărilor libere ale lui Shaq”.
Clippers au pierdut într-o primă repriză slabă, iar Phoenix a respins rapid toate încercările de revenire în repriza secundă, Devin Booker conducând cu 35 de puncte și 16 ocazii.
La fel, George a criticat apărarea – a spus că apărarea cu minge e nasol, iar apărarea fără minge e nasol.
Leonard a jucat al doilea joc al sezonului, în care a jucat 21 de minute și a avut 11 puncte, 6 recuperări și 2 pase decisive, la 7 puncte aproape de linia aruncărilor libere. La o noapte după ce George a marcat 40 în 39 de minute pentru a învinge Sacramento, a jucat 34 de minute și a marcat 16 puncte.
Jackson nu a marcat, a ratat de cinci ori în 24 de minute și a avut două pase decisive. Wall a început să se încălzească pe linia de bază la începutul celei de-a doua reprize, Wall preiau-i ca manevrător numărul unu al mingii împreună cu George și Leonard. Într-o seară, cea mai notabilă contribuție a lui Wall în timpul armistițiului de la Sacramento a fost un consilier secundar pe care l-a oferit lui Norman Powell când fundașul titular avea 3 de 18 la începutul sezonului, a spus Liu înainte de începerea startului.
„Norm nu a fost mulțumit de el însuși, dar [Wall] vorbea cu Norm și i-a spus doar „Continuați să jucați, continuați să jucați”, a spus Liu înainte de începerea jocului.
„Dacă tragi corect și agresiv, totul este bine. Nu vei rata fiecare lovitură.”
— Știi, Michael Jordan și cu mine nu facem toate loviturile, știi? a spus Lou Powell. „Și noi suntem cei mai buni doi din lume, așa că trebuie să mergi mai departe, știi?”
Powell a mers 4 din 9, ținând seama de sfatul lui Liu de a rămâne agresiv, care uneori a funcționat – așezat și ratând tranziția ușoară de dunk a lui Leonard în al treilea sfert – uneori nu – încercând să scoată mingea. Predat lui Zubak pentru strangulare.
Lou nu trebuia să-i spună lui Wall să continue să împingă. Clippers au fost în jos cu 11-0 și nu au marcat în primele trei minute ale jocului, iar când Wall a intrat pe teren în primele opt minute, Booker i-a învins pe Clippers cu 14-10, împingând avantajul lui Suns și mai mult. .
Profunzimea celor de la Clippers le permite să-l ia pe Kawhi Leonard de pe bancă și să joace zeci de combinații de formație în timp ce se concentrează pe construirea candidaților la titlu.
Peretele asigura coada lipsă. Prima sa pasă a fost pasa perfectă către George pentru o dunk. Prima sa pauză a fost o fugă pe teren complet, Wall încerca să ducă mingea la brâu și, în ciuda eșecului, a fost curajos. Wall nu a fost perfect, a făcut 1 din 5 aruncări libere, dar a avut 17 puncte la 7 din 12 lovituri.
Leonard a jucat 7 minute în al treilea sfert, continuând modelul primului său joc pe bancă, unde a făcut înlocuiri în trei părți a câte aproximativ 7 minute fiecare – jumătate până la sfârșitul primei reprize, apoi a treia. jumătate. Minute aproape.
Dedicat experienței atletice a liceului SoCal, Prep Rally vă oferă scoruri, povești și o privire din culise asupra a ceea ce face atletismul pregătitor atât de popular.
Andrew Grave este un scriitor de beat Clippers pentru Los Angeles Times. S-a alăturat The New York Times după ce a acoperit fotbal american și atletism la Universitatea din Oregon. Este absolvent al Universității din Oregon și a crescut pe coasta Oregonului.

Ora postării: 25-oct-2022